Aktualności > DZIEŃ DZIECKA W LEROY MERLIN

DZIEŃ DZIECKA W LEROY MERLIN

W tym roku Dzień Dziecka w Leroy Merlin w Polsce odbędzie się w sobotę 3 czerwca 2017.

Wzorem lat ubiegłych motywem przewodnim obchodów święta wszystkich dzieci będzie ekologia i poszanowanie środowiska. Tradycyjnie spróbujemy, w lekkiej i przystępnej formie zainteresować dzieci ważnymi dla nas wszystkich kwestiami dotyczącymi dbałości o środowisko naturalne.

„Nasza przygoda z organizacją edukacyjnych zajęć dla dzieci rozpoczęła się od projektu „Dzieciaki-Sadzeniaki”, ogólnopolskiej akcji Leroy Merlin Polska skierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów młodszych klas szkół podstawowych. Jej celem było rozbudzenie zainteresowania ekologią i przekazanie praktycznej wiedzy na temat pielęgnacji roślin doniczkowych. W trakcie warsztatów dzieci dowiadywały się między innymi o tym, że rośliny dostarczają nam tlenu niezbędnego do życia i oczyszczają powietrze z toksyn, a tereny zielone są miejscem zabaw i wypoczynku i umożliwiają uprawianie sportów.” – wyjaśnia Anna Pilch, Menedżer ds. Relacji z Klientami Leroy Merlin Polska – „W tym roku poszliśmy o krok dalej i nie ograniczmy się wyłącznie do roślin. Na warsztatach organizowanych w sklepach dzieci będą mogły malować budki lęgowe dla ptaków, przesadzać kwiaty, budować budy dla psów i domki dla jeży. Nie ograniczamy też inwencji naszych pracowników. Każdy sklep tworzy własny, autorski program zajęć dla dzieci.”

Warsztaty prowadzone będą przez Martynę i Matrę z Działu Relacji z Klientami – weteranki „Dzieciaków Sadzeniaków”. Dzieci pod troskliwym okiem dziewczyn zostaną przeszkolone z przesadzania roślin oraz zdobędą wiedzę, jak należy o nie dbać. Na zakończenie każdy z uczestników warsztatów otrzyma dyplom „dzieciaka - sadzeniaka” potwierdzający nabycie umiejętności „młodego ogrodnika”. Potem, w domu, będzie mógł dbać o samodzielnie przesadzoną roślinkę. Dodatkową atrakcją będzie konkurs ekologiczny, mający na celu propagowanie segregacji śmieci. Warsztaty są przeznaczone przede wszystkim dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ale Leroy Merlin zaprasza także starsze dzieci i rodziców.

Warsztaty dla dzieci: 3 czerwca 2017, w godzinach 11:00 – 16:00, w sklepie Leroy Merlin.

Arena przy Al. Jana Nowaka Jeziorańskiego 3 w Gliwicach; www.leroymerlin.pl
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera: