Aktualności > Niemieckie Kino Samochodowe >> już 1 sierpnia na parkingu Areny!

Niemieckie Kino Samochodowe >> już 1 sierpnia na parkingu Areny!

W dniu 1 sierpnia br. zagości na parkingu przed Parkiem Handlowym Arena Niemieckie Kino Samochodowe, podczas którego odbędą się pokazy kultowych i nagradzanych niemieckich filmów. Zapraszamy serdecznie nie tylko osoby zmotoryzowane. Oprócz miejsc parkingowych będą udostępnione dla Państwa również miejsca siedzące. Proszę usiąść wygodnie w samochodzie i nastawić radio na częstotliwość 105,7 FM - startujemy już o godz. 12:00!  

W przerwach zapraszamy Państwa do restauracji  w Parku Handlowym Arena - czekają KFC, Olimp, Sphinx, Voyage Cafe. Specjalnie w tym dniu Grycan przygotował wyjątkowe promocje dla dorosłych, a dla dzieci od godz. 14:00 warsztaty kulinarne. Dla zainteresowanych modą, tylko wtedy w sklepie Only na hasło: "niemieckie kino samochodowe", każdy klient otrzyma 20% rabatu, a w Deichmann super promocja – druga para butów za połowę ceny, a trzecia nawet gratis. W Krakowskim Kredensie - degustacje i 10% rabatu z ulotką na wędliny – wypatrujcie hostess. Zapraszamy!

Projekt powstał we współpracy: Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, Konsulatu Generalnego RFN we Wrocławiu, Parku Handlowego Arena oraz Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju w Gliwicach.  „Niemieckie Kino Samochodowe – kultowe filmy w niepowtarzalnej scenerii” prezentuje w niekonwencjonalnej formie kultowe pozycje kinematografii niemieckiej.
Celem przedsięwzięcia jest wzbogacenie oferty kulturalnej Gliwic oraz pokazanie żywego i zróżnicowanego obrazu Niemiec. Wyświetlone zostaną zostaną filmy, które docenione zostały na licznych festiwalach filmowych. Wszystkie filmy zostaną wyświetlone w polskiej wersji językowej.

Harmonogram projekcji:

>> 11:00 Wprowadzenie do tematu: Urszula Biela, Kino Amok
      Gliwice.
>> 12:00-15:00 Pokaz filmu: Dzisiaj jestem blondynką (2013),
      reż. Marc Rothemund, 1h 55 min
>>  15:00-16:30 Pokaz filmu: Oh boy (2012),
      reż. Ole Gerster, 1h 23 min
>> 17:30-19:05 Pokaz filmu: Vincent chce nad morze (2010),
      reg. Ralf Huettner, 1h 35 min


Projekt został objęty patronatem medialnym Radia CCM.

Wszystkie projekcje filmowe są bezpłatne.

Kontakt:
Weronika Wiese,
manager projektów w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej,
tel. 32 461 20 70,
e-mail: weronika.wiese@haus.pl

Więcej informacji na www.haus.pl
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera: